Alo Randevu 0236 312 30 30

Dahiliye

İç Hastalıkları(Dahiliye) Nedir?

Tıbbın ana branşlarından biri olan iç hastalıkları erişkin çağına ulaşmış bireylerin organ sistemlerinin hastalıkları ile ilgili incelemelerde bulunur, hastalıkların tanısını koyar ve tedavilerini yapar. Diğer yandan sağlık hizmeti verdiği her bireyi, hastalıklardan korumak için alınması gereken önlemler konusunda bilgilendirir. İç hastalıkları tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir.

Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girer. Solunum yolları hastalıkları, kalp hastalıkları, hipertansiyon, sindirim sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı ve romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir alanı kapsar.

İç hastalıkları erişkin bireyin sağlık sorunlarına sürekli ve bütüncül bir yaklaşım sergileme, diğer disiplinlerle sürekli bilgi alışverişinde bulunma, liderlik ve profesyonellik özellikleri ile modern sağlık sisteminin merkezinde yer alır. İç Hastalıkları güncel tıptaki bilgi birikimi nedeniyle sürekli değişen ve gelişen dinamik bir alandır.

İç Hastalıkları Alt Branşları Nelerdir?

Diyabet, Hipertansiyon, Obezite, Kolestrol, Alerji Hastalıkları, Romatoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Geriatri, Hematoloji, İmmünoloji, İş ve Meslek Hastalıkları, Nefroloji, Tıbbi Onkoloji,Yoğun Bakım gibi bir çok alan İç Hastalıklarının konularıdır.

 Sağlık, insanın en önemli sorunudur. Yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek için sağlıklı olmak gerekir. Sağlığı bozuk olan kişi görevlerini gereği gibi yerine getiremez ve sonuç olarak kendine, ailesine, çevresine ve topluma yararlı olamaz. Sağlık alanında baş döndürücü bir hızla ortaya çıkan gelişmeler elbette ki teknolojiye paralellik gösterir. Tıp, bilgisayarlar yardımıyla tomografiye, elektron mikroskopları yardımıyla gen kopyalamaya kadar gelişim gösterdi.

ODAK TIP MERKEZİ HABERLERİ

DUYURULAR

2018-12-24

                                                BOTOX

      Bir tür ilaç enjeksiyonu olan Botox Doktor kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır.
   Botox uygulaması bünyemizde yapılmaktadır.
Bilgi ve randevu için arayınız.


2018-04-27

KulakBurun Boğaz uzmanı Op.Dr.Gülbey TÜRKOĞLU sadece Cuma günleri öğleden sonra  hasta muaynesi yapmaktadır.Lütfen randevu için arayınız.


2018-01-11

Kurumumuzda daha iyi hizmet alabilmeniz için 3133030-3120030 tel.randevu alabilirsiniz.


2016-02-04

Yeni Dönem EHLİYET RAPORLARI  Merkezimizde verilmektedir.


2015-11-10

Merkezimizde Tüm İşe giriş ve Peryodik Muaynelerin yapılmasına başlanmıştır.


2015-11-10

Dr.Çağatay Vural yönetiminde
FUE
yöntemiyle saç ekimine başladık .


2015-05-15

Katarak Ameliyatları Bünyemizde Yapılabilmektedir.